Rada blogerom - držte sa témy!

Autor: Ivan Rias | 25.7.2014 o 10:30 | Karma článku: 11,17 | Prečítané:  1289x

Rád by som objasnil, prečo si myslím, že konzumenti vína sú menej agresívni ako tí, čo pijú ostré. Bolo mi vytknuté, že často odbočujem od témy, a to v rozhovore s niekým aj v článkoch na blogu. Výčitku som schytal od úprimného priateľa pri celkom obyčajnom posedení vo vieche. Pokúsim sa na ňu zareagovať čo najstručnejšie, ale ponajprv malé vysvetlenie.

Azda ste si všimli, že som trocha vyššie použil trpné príčastie alebo, ak chcete, pasívne particípium, čo je vlastne hybridný tvar slova, lebo je odrazu aj prídavným menom, aj slovesom. A hoci sa v slovenčine takýto tvar, napríklad na rozdiel od angličtiny, používa oveľa redšie a nie každému sa pozdáva, ja sa s ním celkom kamarátim.
Keď som už pri kamarátstve, musím spomenúť môjho dobrého známeho, človeka s mimoriadne, ba až nadmerne vyvinutým zmyslom pre túto dobrú, no nie celkom rozšírenú a pestovanú vlastnosť. Nedávno sme sa stretli a zašli sme na pohárik červeného. Z toho človeka vyžaruje jedinečná polahoda a toľko ľudského tepla, že sa od neho odchádza naozaj veľmi ťažko. Toľko pohody ako v jeho spoločnosti by ste nenašli ani na trenčianskom letisku.
Keď som už nahrýzol tú Pohodu...Určite ste zaregistrovali vyhlásenie toho - držte mi, prosím, silno ruky, lebo ešte nebodaj napíšem, že politika - mladého komsomolca, ktorý porovnal Pohodu so zrazom nemeckých nacistov v Norimbergu, kde sa negustiózne producírujú rozliční oligarchovia. A keď sme už pri oligarchoch - zdá sa, že tento súdruh to slovo používa nie veľmi uvážene. Asi mu jeho stranícky šéf zabudol povedať, že spolok, vďaka ktorému si užíva nadštandardnú životnú úroveň a vydáva historické závažné vyhlásenia, funguje aj ich zásluhou.
Zastavím sa, ak dovolíte, pri tých spolkoch. Neuverili by ste, v koľkých spolkoch, stranách či združeniach sa môže jeden jediný človek nachádzať! Píšem o istom známom tu zo susedstva. Nie tak dávno, v časoch, keď sa smelo iba mlčať alebo len chváliť, bol tento superman v komunistickej strane, členom Ľudových milícií - ozbrojenej pästi robotníckej triedy, ZČSSP a stíhal funkcionárčiť ešte aj vo Zväzarme. Aby sa cez soboty a nedele nenudil, prihlásil sa i do PS-VB (Pomocná stráž verejnej bezpečnosti). Mal poľovnícky aj rybársky lístok a bol aj členom akéhosi mykologického spolku. Nemusíte byť ani členom Mensy, aby vám doplo, že postupujúcim vekom aktivity postupne klesali, až sa úplne zminimalizovali. Dnes je už iba členom Spolku nadržaných impotentov.
A k tým impotentom len toľko...Ale to by som už musel od témy poriadne odbočiť, tá problematika si pre svoju závažnosť zaslúži viacej riadkov. Keďže nebola témou tohto článku, možno sa k nej vrátim niekedy nabudúce a povieme si niečo aj o tom, prečo si myslím, že konzumenti vína nie sú takí agresívni ako tí, čo pijú ostré.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

SVET

Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc

Miesta v Salisbury, kde objavili novičok, budú niekoľko mesiacov čistiť.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.


Už ste čítali?