Intímnosti politikov

Autor: Ivan Rias | 9.7.2014 o 10:10 | Karma článku: 12,64 | Prečítané:  1339x

Keď sa dotieraví novinári spýtali docenta Mamojku, čo si myslí o Ficovom, dnes už slávnom stretnutí vo vínnom „sklípku“ kdesi na južnej Morave, ten chvíľu čosi brblal a zahmlieval, ako sa na správneho smeráka sluší a patrí, ale potom sa s realitou predsa len pomojkal a z útrob vlastnej fiškálskej torby vyhrabal neodškriepiteľný argument. Čo robí pán premiér vo svojom voľne, je jeho intímna, osobná vec. Prívlastok „osobná“ pridal navyše, no pán poslanec chcel azda len zdôrazniť, že sa do súkromia indivídua montovať nepatrí.

To slovo intimita mi zrazu mohutne rozozvučalo bubienky. Ja to slovo predsa veľmi dobre poznám! Stretol som sa s ním viackrát i osobne, aj keď v celkom inom kontexte a za odlišných okolností. Pri tomto slove sa akosi ihneď roznežním a vybavia sa mi milé dôverné situácie, s ktorými by som sa tu rád s vami aj podelil, ale nejde to. To slovo má takú vnútornú silu, že sa mi už len pri jeho vyslovení automaticky zapne ústna zošívačka a slová zamrznú za bránami pier. Intimita je veľmi krehká nádoba a neobyčajne ľahko sa rozbije. A potom sa stane s intimitou čo, vojak Kefalín? Potom je intimita v prdeli, súdruh major. Veru tak.
A ten náš pán premiér s tou nádobou zaobchádza nie práve najcitlivejšie. Spomeňme len popíjanie tradičného amerického nápoja s „pentákom“ na Vazovovej alebo prejavy vášne so sekretárkou po parádnej večeri. To všetko malo zostať v najintímnejšej intimite. No nezostalo.
Osobne v tom nevidím nič zlé, ak sa stretne robustný ľavičiar s jadrným pravičiarom vedno s obchodníkom so zbraňami a s nejakým lobistom. Veď sú priatelia a tí sa majú, ba musia stretávať. Hádam len pri vínku nebudú dojednávať nie celkom fér obchody! Ako milovník vína viem, že ak niekto pri tomto moku začne rapotať o robote či obchode, pri stole končí. Veď taká téma do viechy nepatrí. Ale ktovie, o čom sa pri stole bavia politici.
S intimitou to vonkoncom nemajú ľahké. Zo všetkých síl sa usilujú uchrániť svoje tajomstvá, no napriek tomu sem-tam vždy niečo vybuble na povrch a potom býva horšie, ba aj zle.
Potom zapierajú, menia štylizáciu, obviňujú mikrofón, prekrúcajú fakty, klamú a sypú verejnosti piesok do očí. Lebo veď oni sú tí najčistejší z čistých. Niekedy im to nepomáha a končia v intimite miestností, ktoré majú steny mimoriadne blízko pri sebe.
Aspoň v normálnych demokraciách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

SVET

Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc

Miesta v Salisbury, kde objavili novičok, budú niekoľko mesiacov čistiť.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.


Už ste čítali?