Trochu konšpirácie k marcovým voľbám

Autor: Ivan Rias | 16.1.2014 o 10:01 | (upravené 16.1.2014 o 13:08) Karma článku: 17,13 | Prečítané:  9068x

Ten, čo v mladosti dral lacné kraťasy v kostolných laviciach a neskôr elegantné nohavice na partajných schôdzkach a všelijakých školeniach KSČ, so skromnosťou príznačnou pre tuho veriacich tesne pred prezidentskými voľbami slovenskému národu oznámil, že sa chystá urobiť poriadok v justícii.

Autor tohto článku by mu aj zatlieskal, no s aplauzom ešte chvíľku počká, lebo tak sa mu vidí, že ak by už bolo so sudcami naozaj tak zle-nedobre, príde za ním ten, čo ich má všetkých pod sebou, znenazdajky mu vtlačí božtek na líčko a bude po poriadkoch.
Takto o tomto emocionálne vysušenom vševedkovi a tárajovi premýšľa pri cestách z Košíc do Bratislavy po diaľnici, ktorou sa Slovensko pýši už od roku 2010 a ktorá je výsledkom šikovných rúk a umu slovenských stavbárov a cestárov, a - nie v poslednom rade - prorockých vízií premiéra.

Ten, čo sa v istej súkromnej televízii roky hral na milosrdného samaritána a matku Terezu v jednej osobe, ostal bez práce. Pravda, nie nadlho. Zľutovala sa nad ním konkurencia a ponúkla mu svoje priestory.
„Mám rád svoju robotu a myslím si, že ju viem robiť“ - napísal na facebooku tento skromný anjel. Áno, presvedčili nás o tom VILOmeniny, Mojsejovci a iné svetoborné projekty. A pošuškáva sa, že by mal robiť porotcu v X Factore. Majstre, už teraz sa celé Slovensko topí v slzách!
Neviem, v akom formáte bude v novej televízii účinkovať, ale stavím všetky Rašiho platy, že to bude zas nejaká posmrkávanka, voľajaká srdcervúca záležitosť, lebo na to je náš zabávač (hehehe!) ako stvorený.

Autor tohto článku si zároveň uvedomuje, že ak sa časti slovenského národa také čosi páči a je ochotná pre to presmokliť hodiny pred čarovnou skrinkou, tak mu neostáva nič iné, len v duchu obdivovať, ako tento zázrak šoubiznisu ľahko triafa do jej vkusu.
Platí to aj o tvorcoch, s prepáčením, sitkomov či rôznych realityšou. Tie nemajú bohvieakú úroveň (ak vôbec), ale ak uspokoja čo i len jediného diváka, môžu si autori pri všetkej skromnosti povedať, že nežili zbytočne a netvorili zadarmo.
To isté môžeme povedať aj o ďalšom všeumelcovi, ktorý už naspieval viac hitoviek, v televízii veštil z karát, je mediálnym poradcom bohviekoho, generálnym manažérom čohosi aj hovorcom niečoho. S veľkým oduševnením a s najjemnejším zmyslom pre detail a cit dokonca naspieval aj coverku klasiky, veľkého hitu Let it Be. A ľudia - a tých je! - ho milujú.

Autor tohto článku nemusí mať pravdu, ale čosi mu hovorí, že práve táto časť nášho národa v marci zdvihne svoje zadky od televízorov a v tej najlepšej viere vhodí do urny volebný lístok s menom milovníka monológu spomenutého v perexe. Skrátka, ako veľký obdivovateľ záľahy konšpiračných teórií tu vidí celkom zreteľnú súvislosť.
Ale možno sa mýli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

SVET

Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc

Miesta v Salisbury, kde objavili novičok, budú niekoľko mesiacov čistiť.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.


Už ste čítali?