Haló, páni Haulík a Baránek, aj ja som tu!

Autor: Ivan Rias | 18.7.2013 o 10:41 | (upravené 18.7.2013 o 16:44) Karma článku: 19,51 | Prečítané:  10272x

Zaregistroval som ďalší z prieskumov verejnej mienky na tému Koho by ste volili, ak by sa voľby uskutočnili tento víkend? Prieskumnou vzorkou bolo 1200 respondentov. Tisícdvesto odpovedajúcich ľudí (moje nervy!), také množstvo a niekoľko ráz do mesiaca! Dočerta, páni, a kde som ja?,

Roky a roky trpezlivo čakám, že ma nejaká agentúra osloví, položí mi principiálnu otázku, veď tak veľmi by som chcel byť súčasťou reprezentatívnej vzorky, aktívnym účastníkom prieskumu či respondentom, ako to správne odborne či vedecky voláte. Roky letia ako divé, prieskumov je v každom mesiaci pomaly viac ako slovných perál môjho menovca, a ja stále nič, furtom ostávam mimo hry!

Vaše grafy sa mi naozaj páčia. Sú jednoduché, zrozumiteľné, že by ich pochopil aj Kažimír - je to minister financií, nemôže byť hlúpy.
A viete, čo by to pre mňa znamenalo, ak by som k tým pekným farebným stĺpcom mohol prispieť svojím hlasom aj ja?
Niekedy, ale to nebýva často, sa utešujem, že som azda len vypadol zo štatistiky pri sčítaní ľudu - veď nejaké hárky sa vraj našli aj tam, kde nemali. U nás je všeličo možné, inak si to neviem vysvetliť.
Som predsa vzorný občan tohto štátu, riadne a v stanovenom termíne odvádzam dane, čím prispievam k ekonomickému rozmachu tejto krajiny, a to nikomu nestojím ani za to, aby som sa stal hoci len celkom obyčajnou súčasťou sledovanej vzorky?
Nemám poškodenú DNA, som sociálne adaptabilný, pomáham, kde sa len dá - aj minule som nahlásil suseda na úrad, keď sa mu čivava, to hnusné psisko, priam provokatívne vykadila na trávnik pre barakom.
Pravidelne chodím na STK, emisnú kontrolu aj zubnú prevenciu, na tržnici trpezlivo čakám aj dve hodiny, kým tetka predavačka skočí domov po kasu, aby mi mohla dať bloček od pol kila marhúľ - veď poriadok musí byť.
Ozaj, neviete, kedy sa budú bločky žrebovať?

Vonkoncom nechápem, čo robím zle. Som z toho všetkého normálne kojot.
Nemyslím si, že respondentov vyhľadávate náhodným výberom, veď za tie roky som už aj v lote vyhral dve piate - a viete, aká je tam pravdepodobnosť výhry?
Môj známy má aspoň píplmeter, a tak sa - hoci len skromne - zúčastňuje na tvorbe verejnej mienky, má plnohodnotný život, a to pozerá len Jojku a Markízu.

Som empatický ľudomil, viem sa vcítiť do pocitov iných ľudí, a možno mi neuveríte, dokonca aj do pocitov politikov.
Preto viem, akú ohromnú radosť by som urobil predsedovi, ak by som mu dal v ankete svoj hlas. On má takéto prieskumy rád, hoci sa usiluje tváriť nonšalantne.
Koho by nepotešila ustavičná podpora ľudu?

Poniektorí si pamätáme, akú podporu mal Otec zakladateľ. Okolo paťdesiat percent! Išiel prasknúť od pýchy a nebola s ním normálna reč.
A tie mítingy na Pasienkoch, paráda! Dal pozvážať autobusmi dôchodcov z celého Slovenska a šou jedného muža sa mohla začať.
Rozdivočené babky prežívali orgazmus a div, že v eufórii po ňom nehádzali bombardiaky.
A kde je teraz? Ani pes po ňom neštekne. Je niekde zalezený vo svojej vile, na ktorú si krvopotne zarobil, a čaká, kedy rovnaký osud postretne aj jeho vzorného žiaka.

Áno, milí páni, prosím, položte mi aspoň raz nejakú otázku, veď ja odpoviem, ako sa patrí, a rád.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?