Bububu, pán poslanec!

Autor: Ivan Rias | 4.4.2013 o 10:35 | (upravené 11.4.2013 o 8:33) Karma článku: 17,96 | Prečítané:  1471x

Je všeobecne známe, že jeden z najúčinnejších liekov proti bolesti hlavy spopularizoval koncom osemnásteho storočia Dr. Guillotin. Jeho prostriedok na odstránenie migrény či obyčajnej cefalgie si razom získal veľkú popularitu medzi pospolitým ľudom i šľachtou Francúzska a vyskúšal si ho aj kráľovský pár Ľudovít XVI. s manželkou Máriou Antoinettou. Vieme aj to, že jedným z najúčinnejších spôsobov na odstránenie bolesti zubov sa v pradávnych dobách stal obyčajný kamenný klin. Ním sa boľavý zub jednoducho vyrazil a bolo po bolesti. Tajomstvom nie je ani to, že sa donedávna „choroba“ zvaná homosexualita liečila hrdelnými trestami. Vnímala sa najmä ako veľmi ťažký hriech, nuž nečudo, že nejeden nešťastník, ktorý ňou trpel, skončil na hranici (nie rakúskej!). Ako vidno, láska k blížnemu nie je vždy bezhraničná. Alebo sa mýlim?

Neskôr neprestajne hlboko dumajúce ľudstvo proti bolestiam hlavy vymyslelo všakovaké tabletky, na boľavý zub dômyselné, aj keď dodnes strašiace klieštiky a iné inštrumenty a na liečenie homosexuality Kuffu.

Konečne máme v našom vlastnom parlamente poslanca, ktorý sa nevenuje takým malichernostiam, ako je šestnásťpercentná nezamestnanosť, kolaps súdnictva, chudoba či bohvieaké podružné somárčiny.
A konečne aj u nás niekto na plnú hubu vyhlásil, že homosexualita je choroba:

„Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je vážna chyba.“

Presne tak, pán poslanec! To aby sa normálny človek bál vyjsť na ulicu! Pokojne si kráčate po korze, oproti vám ide „chorý“a ani sa nenazdáte, zahryzne sa vám do lýtka a čo potom?
Ale ako, dočerta, spoznať, kto je chorý a kto nie? Nemali by sa, pán poslanec, chorí nejako označiť?
Napríklad ružovým trojuholníkom? Už sa to predsa raz v dejinách osvedčilo.
Vy to istotne v krátkom čase vyriešite a navrhnete aj účinný spôsob liečby. Príklady, ktoré som uviedol vyššie, som tam nedal len tak pre zábavu.

Je obdivuhodné, čo všetko tento nenápadný človiečik, o ktorom je reč, stíha.
Kým sa ostatní poslanci handrkujú o to, kto je zodpovedný za hnoj, čo tu máme, tento neohrozený bojovník proti úpadku morálky dokáže vypichnúť najnaliehavejšie, najpáľčivejšie a najaktuálnejšie problémy Slovenska - či sú to už polonahé krásky v časopisoch alebo toť nedávno „bárbinky vampírky“.

A tu je časť z jeho štylisticky veľmi vydareného vystúpenia:

Ja som chcel pán minister len na túto vec ukázať, že ako pozitívne môže takáto hračka pôsobiť na vývoj dieťaťa. Ako? Ja si myslím,že len negatívne. Hej, toto dieťa keď má prežívať nočné mory a toto má jeho rozvoj vnútorný, vnútorný svet a jeho duševný rozvoj ako rozvíjať, myslím si, že je to veľmi nesprávne a čo si pripravujeme tuná budúce veštice, budúcich upírov alebo vampírov alebo ja neviem čo.

Výborne, opäť trefa do čierneho, pán poslanec. Ja som vyrastal na našich slovenských rozprávkach a tie vám boli samý šarkan, samý drak, sem-tam dáka bosorka či vlkolak (fíha, takmer som stvoril báseň!) a následky sa so mnou vlečú podnes.
Vždy keď stretnem nejakú bosorku, obleje ma horúčava po celom tele a cítim akési podivné šteklenie, však viete kde.
A tuhľa minule ma pristavil na ulici Ing. Šarkan, že ako sa mám a tak, ale ja som len v hrôze čakal, kedy mu z papule vyšľahnú plamene.
Vravím, trauma na celý život.

Tak nech sa darí aj naďalej, pán poslanec. Verím, že strelka vášho morálneho kompasu vás neomylne nasmeruje na nové závažné témy.

Ide leto, čo si tak posvietiť na minisukne, bikiny alebo na príliš úsporné plavky v dúhových farbách?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?