Fico tu môže byť sakramentsky dlho

Autor: Ivan Rias | 21.12.2012 o 10:02 | (upravené 6.1.2013 o 17:12) Karma článku: 28,44 | Prečítané:  4078x

Rozum mi vysvetľoval, aby som sa na blogu do politiky nepúšťal, že sa tým aj tak nič nezmení, a ešte aj vyfasujem v diskusii. Mne sa možno uľaví, ale beh vecí to sotva zmení. Také tie krčmové reči. Je predsa toľko iných námetov! Napríklad téma Bezák sa mi vidí stále nevyčerpaná. Potom však Najobľúbenejší vymenoval za vicepremiéra Ing. Mýta. A to mi už nadvihlo obočie. Čakal som uragán opozičnej kritiky, denne tlačovky, ostré vyhlásenia v rozhlase a televízii. Čakal som, že opozícia bude Ficovi každú chvíľu otrepávať o hlavu predražené tendre, nástenky, kolu, jachtu a podobne, veď bolo by čo. Vinník bol jasný, stačilo hodiť kameňom. Nemal však kto. Bodaj by mal, všakže. Tých pár sterilných vyhlásení Fico prehltol ako lentilku.

Dnes si už naozaj len ľudia s mozgom muchy môžu myslieť, že tu vládne Fico so svojou suitou. Ale nedivme sa im, bábkovodiči sú dobre ukrytí, tak ako v každom dobrom bábkovom divadle.
A prezradím vám tajomstvo - bude tu vládnuť ešte sakramentsky dlho. Jednak preto, lebo má obrovskú podporu proletariátu a pracujúcej inteli...prepáčte, zabehlo mi, inteligencie. A potom preto, lebo opozícia prakticky nejestvuje.

Pozrime sa, čo máme

Je tu politická scéna, s amputovanou pravicou, opozícia akoby postihnutá defetizmom.
Je tu anestéziológ Frešo, ktorý keď začne rozprávať, poslucháči okamžite zívajú a upadajú do hlbokého spánku.
Vyzerá byť slušný človek, ale v našich končinách sa slušnosť v politike nenosí. Žiaľ.
Človek, ktorý chce byť za všetkých okolností dobrý, celkom určite pohorí medzi ostatnými, ktorí dobrí nie sú.“ To pochopil už aj Machiavelli v 16. storočí, lídri opozície však nepochopili dodnes.
Chce to väčší ťah na bránku, opozíciu musí byť počuť denne, nestačí pár suchých vyhlásení na brífingoch po schôdzkach NR. Zabudli, čo stváral Fico v opozícii? Jeho škrekot bolo počuť až hen v Pešti, bolo ho vidno všade, rodičia sa už báli otvoriť deťom aj leporelo. Áno, tak sa robí opozičná politika.
Je múdre učiť sa aj od nepriateľov.“ To pochopil už aj Ovídius pred 2000 rokmi, lídri opozície zrejme klasiku nečítajú.

Fígeľ, Hrušovský, Bugár - navonok (to zdôrazňujem) tiež slušňáci, nevýrazné, obnosené obličaje, ktoré monotónne omieľajú rovnaké jalové texty už niekoľko rokov, vždy so smrteľne vážnou tvárou, aby každý videl, ako súcitia s touto nešťastnou krajinou.
Už sa dávno mali pratať, ale také jednoduché to asi nebude. Politika je dobrá živnosť.

Liberáli to rozbehli dobre, dokázali pomenovať veci pravými menami, ale potom pád vlády, sasanka...Škoda.

K OĽaNO sa vyjadrovať nebudem, tých ja za politikov nepovažujem.

Trošku retro

V roku 1948 sa dostali k moci komunisti na čele s istým stolárom a vládli v týchto končinách štyri desiatky rokov. Boli to hnusné roky, svetlá zhasli a nastala doba temna. Komunisti ukázali svoju tvár.

O dvadsať rokov neskôr zavial nový vetrík a akýsi donkichot chcel tú tvár poľudštiť. Naniesol na ňu lacný mejkap a chvíľu sa v nej spolu s národom kochal. Vieme, ako to dopadlo.

O ďalších dvadsať rokov vánok vystriedala víchrica a komunisti padli na hubu. No, padli. Z diaľky to tak vyzeralo, ale ak sa niekto prizrel zblízka, uvidel niečo nevídané. Oni sa vám pretransformovali na niečo nedefinovateľné, na niečo, čo by aj Michaelovi Bayovi, tvorcovi slávnych Transformers, muselo vyraziť dych.
Kosák s kladivom prekryli placky s rozličnými nápismi, hádajte, akými, a začali sa rozdávať istoty hlavy nehlava.
Aspoň pre poniektorých.

Tí, čo držia za gule Fica, tu boli aj pred Ficom a budú tu aj po ňom. Kým zase niekto nepadne na hubu.

Ale žiaden vánok ani víchrica stačiť nebudú. Aby sa spláchla všetka tá špina, musí prísť obrovské cunami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?