V krčme U červeného vola

Autor: Ivan Rias | 3.12.2012 o 10:31 | (upravené 3.12.2012 o 15:22) Karma článku: 19,90 | Prečítané:  1907x

Začiatkom marca na našom sídlisku otvorili novú krčmu. Normálni ľudia, ktorí chápali škodlivosť tohto počinu boli proti, ale takmer polovica notorikov to presadila. Hlupákov nepresvedčíš. A tak mohli novú krčmu s veľkou pompou otvoriť. Prišli akísi ľudia v tmavých oblekoch a bielych golieroch, švacli fľašu šampusu o zárubňu a krčmu slávnostne pokrstili. Dostala meno U červeného vola. Krčmár od dojatia slzil a krstní otcovia sa potuteľne usmievali.

Krčma bola napohľad príjemná, na pulte stála busta Jánošíka, na stenách viseli podobizne Mórica Beňovského, Gašparoviča a iných velikánov našich dejín.

Krčmára si pravidelní hostia obľúbili, veľmi rád diskutoval, mlel v jednom kuse, zdalo sa, že všetkému rozumie.
Občas si prisadol k hosťom, prehodil s každým slovko-dve, občas odbehol do vedľajšej miestnosti, kde mal VIP hostí, vypil si s nimi kolu, stíhal popri tom plniť objednávky, sem-tam nalial na sekeru a každý bol na výsosť spokojný.
Štamgasti ho milovali.

Po čase Krčmár zdvihol ceny a začal nalievať pod čiaru. Hostia spočiatku šomrali, ale Krčmár argumentoval celosvetovou hospodárskou krízou, ktorá vznikla ako dôsledok finančnej krízy, ktorá má korene v hypotekárnej kríze, hovoril o cenovej bubline, ktorá napokon spľasla a tak ďalej a tak podobne, a že teraz i on musel prijať nepopulárne opatrenia ako je zvýšenie cien a nedolievanie alkoholu, lebo šetriť treba.
Rozprával vyše hodiny, až boli z toho všetci úplne zmagorení, ale Krčmárovi zatlieskali a jeden povedal nahlas to, čo si všetci ostatní mysleli - „Krčmár, ty si taký múdry, ty by si mal ísť za prezidenta.“

A Krčmár len hanblivo sklopil oči, povedal, že si veľmi cení ich dôveru, ale on z krčmy nemôže odísť.

Veď kto by to tu potom viedol?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?