Prečo milujem Markízu

Autor: Ivan Rias | 27.9.2012 o 11:00 | (upravené 27.9.2012 o 11:13) Karma článku: 24,05 | Prečítané:  7344x

Niektoré noviny a časopisy sa dajú použiť na všeličo, len nie na čítanie, to je fakt. Sú knihy, po prečítaní ktorých sa čudujete, že si vydavateľ ešte nesiahol na život. No a v neposlednom rade tu máme televízne kanály, ktoré sa pokojne zaobídu aj bez toho prívlastku. To sú fakty tiež. Markíza, najsledovanejšia televízia, mediálny Taipei 101 slovenskej kultúry, medzi ne, našťastie, nepatrí.

Hoci na Markíze sa najradšej pozerám na rosničku Lenku, ktorá má hriešne veľké oči a rozkošnú tváričku, viem sa tešiť aj na Televízne noviny.
Sú také vyvážené - trošku smútku, trošku humoru - ako minule s úsmevom ukončila spravodajstvo hlásateľka s tým sexy nosovým hlasom.

Ak sa vyskytne vďačná téma, napríklad nešťastie, pri ktorom niekto zahynie, Markíza sa neuspokojí krátkou správou. Nie, oni sa v tom ňúrajú celý týždeň, robia rozhovory s príbuznými, že ako to nesú a či je im za nebožtíkom smutno, aký to bol človek, zájdu aj za starostom, aby zistili či bol v kolektíve obľúbený a tak.
A Slovensko sa topí v slzách.

Alebo teraz pri tej nešťastnej pálenke. Televízie bez štipky fantázie sa uspokoja nudnými informáciami o tom, ako aféra pokračuje, koľko nových prípadov sa vyskytlo, kto za to všetko nesie zodpovednosť.
Ale Martkíza nie! Má zdatných spravodajcov, ktorí sú rozlezení po celom Slovensku. Len tak sme sa mohli dozvedieť o rodine, ktorá pripravovala svadbu a nakúpila alkohol z Čiech, tuším za 30 eur.
Reportér si pozve pred mikrofón a kameru nešťastnicu, ktorá smutne skonštatuje, že všetok alkohol bude musieť asi vyliať. Správa hodná hlavného spravodajstva.
A celé Slovensko je v šoku.

V polovici vysielania vstúpi do štúdia Lenka, aby nás poinformovala o tom, o čom nás bude o pár minút informovať v Počasí.

Veľmi sa mi páči aj Janko so svojimi reportážami z nášho severu. Minule nám vzrušeným hlasom predstavil dve rodiny z jedného hotela, kde bola taká zima, že chudáci museli spať oblečení. A aby sme uverili, že netrepe, kamera nahliadla aj pod paplóny. Netrepal, tí nešťastníci sa naozaj pod prikrývkou chúlili k sebe oblečení.
A celé Slovensko bolo pobúrené.

Markíza nezabúda ani na milovníkov športu. V lete, počas londýnskej olympiády, ich vyslaný spravodajca vstupoval do vysielania a polovicu vysielacieho času informoval o dianí na hrách.
Je pravda, že trošku zadrhával, hovoril pomaly, akoby komentoval šachovú partiu, ale kto by nebol z takej významnej udalosti nervózny? Ale to sa spraví, ešte dve tri olympiády a z mládenca nám môže vyrásť druhý Niňaj.
A pretože Markíza má svojich divákov rada, to isté im o chvíľu zopakovala aj v športovom spravodajstve.

No a čo by to bolo za spravodajstvo bez trochy sexu? Markíza vás decentne pozve do našich spální a dozviete sa, že Slováci uprednostňujú polohu na koníčka či odzadu, alebo to, že veľa mužov túži po sexe v trojke.
Napokon vás hlásateľka poinformuje o tom, že priemerná dĺžka slovenských penisov je 17,20 cm a v očiach jej zasvietia šibalské ohníčky.
A slovenskí muži sa nadýmajú pýchou.

Áno, aj pre toto milujem Markízu.

Niekto by mohol namietnuť, že podobnú štruktúru spravodajstva má aj Jojka. Je to možné, ale oni zas nemajú rosničku Lenku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?