Pán dokonalý

Autor: Ivan Rias | 9.3.2012 o 10:01 | (upravené 9.3.2012 o 10:11) Karma článku: 25,14 | Prečítané:  8263x

Ak si myslíte, že dokonalí muži neexistujú, tak sa mýlite. Je síce pravda, že ich veľa nie je, ale nájdu sa. Viacej je ale tých, ktorí navonok pôsobia ako dokonalosť sama - vyzerajú, že sú perfektne vybavení po každej stránke, ale po čase zistíte, že sa im  predsa len niečoho nedostáva. Viem o čom hovorím. Aj mne čosi k dokonalosti chýba - po úraze neviem poriadne ohnúť malíček na pravej ruke. S jedným dokonalým mužom som sa pred časom spoznal.

Sedeli sme takto v záhradnej pivárni. Bolo to jedno leto po veľkých zmenách, keď sa boľševicko eštebácky režim zmenil na boľševicko eštebácky, ktorý sa od predošlého líšil tým, že sme už mohli Kryla počúvať verejne.
Nebo bolo po letnom lejaku dôkladne umyté, vzduch voňal ozónom a Ozzy Osbournom. Slnko na rozdiel od čašníkov pracovalo na plné pecky, čiarok na pivných táckach pribúdalo iba pozvoľna.
Debatovali sme o tom, o čom chlapi zvyčajne pri pive debatujú - rozoberali sme Schopenhauerov mystický ideál nirvány, podstatu materialistického chápania dejín podľa Marxa či všeľudské náboženstvo Rámakrišnu.

Prisadol si k nám sympatický štyridsiatnik, bol cítiť Hugo Bossom a gruziňákom. Napriek horúčave mal na sebe elegantný tmavošedý oblek s červenou kravatou, a tak popri nás, ktorí sme boli len v kraťasoch a tričkách, svietil ako topleska na hrobárskom bále.
Opýtal sa, či nám môže objednať. Hľadeli sme naňho ako na dvojhlavé teľa, sponzorov veľa nebýva.
Od tejto chvíle sme si už ani nevrzli - začalo sa predstavenie jedného muža. Keďže veľa rozprával, tváril som sa spočiatku zvukotesne, ale keď viackrát spomenul, čo všetko dokáže vďaka svojim známostiam vybaviť, prepol som na príjem.
V jednom kuse mlel o tom, koľkým ľuďom už pomohol a koľkým ešte pomôže.
Ak máte svojho pána Účela, ktorý vám posvätí prostriedky, veci fungujú dokonale. Povedal medzi iným a ukázal dokonalý chrup.
Ak niekedy niečo budete potrebovať, pokojne volajte, faxujte, hoci aj o polnoci - riekol a rozdal nám vizitky. Nech sa reč zvrtla na hocijakú tému, všetko ovládal, vo všetkom bol doma.
Tento sa teda vyzná, pomysleli sme si, a normálne sme ho žrali.

Keď videl, že si nás čašníčka všíma menej ako by sa patrilo, zašiel za ňou, niečo jej povedal a čosi jej šuchol do vrecka zástery.
Potom sa začali diať veci! Pivo, víno, šnaps, oriešky i čipsy. O chvíľu bol na stole tatarák s cesnakovými hriankami, radosť žiť.

Pred záverečnou sa zdvihol, dokonalou angličtinou povedal sorry a dokonalou slovenčinou, že si musí odskočiť. Odskočil si a už sa nevrátil.
Na mastný účet sme sa horko-ťažko poskladali, niečo sme ešte zostali aj dlžní.
Dokonalý hajzlík.

Toľko k voľbám

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?