Úsmev ako facka

Autor: Ivan Rias | 14.6.2011 o 10:45 | Karma článku: 14,61 | Prečítané:  2874x

Odin mi je svedkom, že sa rád obklopujem ľuďmi, ktorí sú dobre naladení, ktorí nemajú problém hocikedy vykúzliť dobrú náladu. Chmúrne atmošky ako v komiksoch Franka Millera obchádzam. Samotného Millera nie, toho ja rád. Mám rád úsmev, sám sa vyškieram od rána do večera, a aspoň takto robím tento svet znesiteľnejším, za čo mi patrí neskonalá vďaka. Pomník, prosím, postaviť vedľa klasika slovenského humoru Vasiľa Biľaka. Pravda, ak by odišiel skôr. Iste, nie vždy je dôvod na úsmev. Sú situácie, keď sa úsmev stáva rušivým prvkom. A o tom by som chcel.

Ako toť nedávno. Vrátil som sa z cyklotúry uťahaný ako kôň. Tie kopce ma raz zabijú. Cyklistika sa právom považuje za jeden z najnamáhavejších športov - hneď po curlingu a športovom rybárstve.
Slastne sa rozvaľujem na gauči, chrúmajúc kaleráb počúvam Kazíkove hity, listujem si v Strážnej veži - skrátka pohoda. Pomaly som upadal do nirvány, keď dobehol sused, celý vyškerený, aby som sa pozrel z balkóna. Vraj sa od smiechu určite...píp.
Pozriem sa a čo vidím? Starý cigán drží za nohy malé cigánča, ktoré vyberá dobroty zo spodku kontajnera.
Neviem, možno je chyba vo mne, ale mne to vôbec neprišlo smiešne. Ja sa nedokážem zasmiať ani na toľko ospevovanej Mafstory či Partičke. A dokonca ani na Judínyovej Smotánke. Ako vravím, asi som chybný.

Alebo minule. Stojím v rade pred pokladňou istého marketu, ktorého názov vám neprezradím, lebo by vám mohla trikrát padnúť sánka. Predo mnou starší pán celý v čiernom, za pokladňou dve paničky taktiež v smútočnom, oči červené od žiaľu.
Každému musí byť jasné, že skupinka sa nechystá na divokú párty alebo na barbecue s priateľmi. Každému, len mladej pokladníčke nie.
Pán zaplatí a dievčina za kasou s narysovaným obrovským úsmevom spustí naučenú formulku: Ďakujeme za váš nákup, dúfam, že ste boli u nás spokojní. Želám vám príjemný deň. Ďalší!
Ten úsmev si mohla odpustiť, a mne by sa tak potom ušli dva.

Stalo sa známemu. Zavolala si ho šéfka, inak veľmi atraktívna žena, na krátku poradu. Pohodlne sa uvelebil v kresle, a kým ona rečnila o najbližších zámeroch firmy, on sa tváril, že ju pozorne počúva.
V skutočnosti jej iba civel na poprsie, nemohol od neho odtrhnúť oči. Zvuk šiel úplne pomimo neho. Privrel oči a v duchu premýšľal, či sú pravé alebo im k dokonalosti pomohol nejaký šikovný chirurg. Nebolo by od veci urobiť kontrolu originality!
Pri tejto predstave sa mu po ksichte rozlial veličizný blažený úsmev (asi takýto -  U), čo si ona, samozrejme, všimla.
Vidím, že sa dobre zabávate, a tak určite nebude pre vás problém vypracovať do konca týždňa analýzu nákladových položiek v procese tvorby business plánu a ich špecifiká v našej firme. Ďakujem, to je všetko.
Za dvermi: Krava jedna cickatá!

Pred rokmi som tu písal o tom, ako som sa rozrehotal na pohrebe najlepšieho kamaráta. Nuž, stáva sa všeličo.

Úsmev je fajn, pokiaľ ním niekoho, prípadne i seba, neprefackáme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?