Chcete vedieť, ako ste na tom zdravotne? Zavolajte Božene!

Autor: Ivan Rias | 30.5.2011 o 10:55 | (upravené 31.5.2011 o 7:40) Karma článku: 22,23 | Prečítané:  9237x

Zapol som debnu a zízal som ako Kažimír do grafu. Z ničoho nič mi pribudol nový kanál. A vôbec nie ledajaký, rovno ezoterický! Môj život sa odteraz prudko zmení. Zodpovedné pracovníčky, absolventky vysokej školy odrbu, mi z obrazovky ochotne poradia v ťažkostiach. Či už v zdravotných - možno sa konečne dozviem, čo je lepšie -  zápcha či hnačka alebo finančných. Hádam mi našepnú, do akých akcií mám vraziť svojich ťažko zarobených sedem eur v mariáši.

Tak som si sadol pred telku a zapozeral sa, nech sa zorientujem, ako to funguje. Na monitore sa objavili veľkými číslicami telefónne čísla, na ktoré možno volať, a Pýthia s kartami veľkými ako okenné tabule, ktorá čakala, kým jej niekto nezavolá.
Neviem prečo, ale vizážou mi nevdojak pripomínala Brežneva v jeho najlepších časoch, keď rozdával jazýčkové ako divý. Bol to veľký rozkošník, tento Leonid, opýtajte sa Vasiľa. Ale poďme k veci.

Prebieha to asi takto. Zazvoní telefón.

V (veštica, vedma alebo vymývačka mozgov, ak chcete): Haló, koho máme na linke?

D (diváčka alebo dušička): Dobrý deň, som Margita, trinásteho prvý tridsaťsedem (predpokladajme rok 1937, hoci v tejto oblasti je možné všeličo). Chcela by som sa niečo dozvedieť o svojom zdraví.

V: No, dušička, vidím, že stoja pri vás dobrí anjeli, Michal a Gabriel a dve svetelné bytosti, ktoré patrili k vám, manžel alebo rodičia. Máte ešte manžela, dušička? Nie? Tak to je jasné, ten vás ochraňuje.
Teraz k zdraviu. Vidím veľkú auru, tretie oko, ste dobrá bytôstka, čistá a krásna. Vidím, že srdiečko vám už trochu slabne, pozor, sú tu isté ischemické zmeny, nábeh na angínu pectoris.
Mozog - cievy sú ešte ako tak, ale pozor na hlavičku, zbytočne si ju neudierajte, to by nebolo moc dobré.
Nohy - hlási sa osteoporóza, ale kýčelné kĺby
(asi myslela bedrové) sú ešte ako tak v poriadku, musíte menej behať, choďte radšej stále pomaly.
Túto tetušku teda asi na Zlatej tretre neuvidíme.
Vnútorné orgány - so stolicou vidím problémy, záleží na tom, čo spapkáte, môže to byť zápcha alebo vás to preženie, cukor tiež kolíše, očné pozadie mi vykazuje isté zmeny, noste okuliare.
Celkove ste, dušička, v poriadku, s rodinou udržujte i naďalej kontakty, to vás nasýti energiou.

D: Som sama, dcéra žije v Bratislave, chce ma dať do starobinca.

V: Joj, starobinec, to neznie práve najlepšie, ale nemusíte sa báť, tam si nájdete spoločnosť seberovných, tam vám bude dobre. Chceli by ste ešte niečo vedieť, dušička?

D: Chcela by som vedieť, ako to mám s peniazmi.

V: Dušička, ja tu vidím, že s peniažtekmi to nemáte zlé, penziu si pekne odkladajte, zbytočne nemíňajte. Hlavne si dávajte pozor na všelijakých podvodníkov, ktorí sa vás budú snažiť o ne pripraviť.

Potom si tetuška ešte niekoľko minút poťažkáva na svoj neľahký život, a tým poškodeným zrakom asi sotva vidí bežiaci text drobnými písmenami na spodku obrazovky - cena hovoru 1,81 €/min.
Ak som dobre rátal, dušička prišla asi o dvadsať eur.

Neviem, koľko telefonátov vybavia za deň tieto chytráčky, beží to denne od rána do večera. Spoločnosť, ktorá to technicky zabezpečuje, si príde na celkom slušné peniaze.

Čistá práca.

Zvoní telefón. Dobrý deň, volám sa Anna, som politička. Zakladám novú politickú stranu a chcela by som vedieť, či Slotu z toho netrafí šľak...


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?