V krčme U červeného vola

Autor: Ivan Rias | 3.12.2012 o 10:31 | (upravené 3.12.2012 o 15:22) Karma článku: 19,90 | Prečítané:  1881x

Začiatkom marca na našom sídlisku otvorili novú krčmu. Normálni ľudia, ktorí chápali škodlivosť tohto počinu boli proti, ale takmer polovica notorikov to presadila. Hlupákov nepresvedčíš. A tak mohli novú krčmu s veľkou pompou otvoriť. Prišli akísi ľudia v tmavých oblekoch a bielych golieroch, švacli fľašu šampusu o zárubňu a krčmu slávnostne pokrstili. Dostala meno U červeného vola. Krčmár od dojatia slzil a krstní otcovia sa potuteľne usmievali.

Krčma bola napohľad príjemná, na pulte stála busta Jánošíka, na stenách viseli podobizne Mórica Beňovského, Gašparoviča a iných velikánov našich dejín.

Krčmára si pravidelní hostia obľúbili, veľmi rád diskutoval, mlel v jednom kuse, zdalo sa, že všetkému rozumie.
Občas si prisadol k hosťom, prehodil s každým slovko-dve, občas odbehol do vedľajšej miestnosti, kde mal VIP hostí, vypil si s nimi kolu, stíhal popri tom plniť objednávky, sem-tam nalial na sekeru a každý bol na výsosť spokojný.
Štamgasti ho milovali.

Po čase Krčmár zdvihol ceny a začal nalievať pod čiaru. Hostia spočiatku šomrali, ale Krčmár argumentoval celosvetovou hospodárskou krízou, ktorá vznikla ako dôsledok finančnej krízy, ktorá má korene v hypotekárnej kríze, hovoril o cenovej bubline, ktorá napokon spľasla a tak ďalej a tak podobne, a že teraz i on musel prijať nepopulárne opatrenia ako je zvýšenie cien a nedolievanie alkoholu, lebo šetriť treba.
Rozprával vyše hodiny, až boli z toho všetci úplne zmagorení, ale Krčmárovi zatlieskali a jeden povedal nahlas to, čo si všetci ostatní mysleli - „Krčmár, ty si taký múdry, ty by si mal ísť za prezidenta.“

A Krčmár len hanblivo sklopil oči, povedal, že si veľmi cení ich dôveru, ale on z krčmy nemôže odísť.

Veď kto by to tu potom viedol?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Klasická nedeľa kedysi: Kostol, obed, futbal. Boli to zlaté časy

Bratislava bola o polovicu menšia, ale na futbal chodilo desaťkrát viac ľudí.

ŽENA

Táňa Pauhofová: Robiť film na Slovensku je samovražda pre ego

Úspešná herečka momentálne hviezdi v kinách.

RECENZIA

Bol to stratený čas alebo je Sherlock stále geniálnym seriálom?

Ako dopadol posledný diel seriálu.


Už ste čítali?