O závisti alebo len aby sme od jedu nepraskli

Autor: Ivan Rias | 17.8.2012 o 13:35 | (upravené 18.8.2012 o 19:07) Karma článku: 14,37 | Prečítané:  1492x

Závisť je vlastná sestra žiarlivosti. Hranica medzi nimi je tenšia ako dentálna niť a predsa tieto fenomény musíme vnímať rozdielne. Nebyť žiarlivosti, nemáme dnes toľko vynikajúcich románov ako sú diela Steelovej či Pilcherovej. Ale ani Othella, to vieme. Kým žiarlivosť je často iba jedna strana mileneckého trojuholníka, závisť má tých strán oveľa viac, ktoré veselo metastázujú všetkými smermi. Od závisti môžete prasknúť, zblednúť ale i zozelenieť. Ak natrafíte na ulici na zeleného mužíčka, nejasajte, nestretli ste Marťana.

Je to len ktosi, kto závidí napríklad Rytmusovi úspech a peniaze, ale neuvedomuje si, koľko bezsenných nocí ho to stojí, kým splodí textík, ktorý by svojim širokorektálnym pohľadom na svet zaujal našu mládež. Nech si to len závistlivec skúsi alebo nech drží zobák.
A možno je to niekto, kto nevie prežuť vystúpenie Šmajdu na Eurovízii, ale určite nemá ani šajnu o tom, koľko sebazaprenia to muselo stáť tohto mladého umelca, aby urobil zo seba vola.
Nech si to len skúsi, každý má rovnaké možnosti, alebo nech zavrie klapačku.

A koľko závistlivcov si už koplo do Vilka Rozborila, že zarába na utrpení nešťastníkov v relácii Modré z neba? Určite nevedia, ako pritom musí trpieť, keď strká mikrofón pod nos rodiča postihnutého dieťaťa.
Je to nevďačná rola, ale Vilko je tvrdý chlap a vždy to nejako zvládne.
Ak si niekto myslí, že to nie je žiaden kumšt, tak nech si to len skúsi alebo nech kušuje.

Čo sme to za ľudia? Stačí, aby si nejaký známy politik pripol za meno vedecký titul a celý národ mu závidí ako ľahko k nemu prišiel.
Ak je to také ľahké, čo komu bráni, aby ten titul získal tiež? Všetci majú rovnaké podmienky, tak len do toho, vedcov nikdy nie je dosť, pokojne si to skúste. Alebo zavrite hangáre.

Kde to žijeme? Niekto vlastnou hlavou zoženie pár drobných na fungovanie partaje a už sa doňho pustia novinári a bohviekto ešte.
Nie je to nič iné ako závisť. Štve ich, že na takú jednoduchú fintu neprišli sami. A pritom vlastnú hlavu má každý.
Tak nech radšej mlčia.

Budem sa opakovať, ale v tomto štáte sme si všetci rovní, všetci máme rovnaké podmienky, každý si môže zarobiť svoj miliónik, každý môže byť slávny, hocikto môže byť celebrita.
Nech sa páči, želám vám úspech.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Klasická nedeľa kedysi: Kostol, obed, futbal. Boli to zlaté časy

Bratislava bola o polovicu menšia, ale na futbal chodilo desaťkrát viac ľudí.

ŽENA

Táňa Pauhofová: Robiť film na Slovensku je samovražda pre ego

Úspešná herečka momentálne hviezdi v kinách.

RECENZIA

Bol to stratený čas alebo je Sherlock stále geniálnym seriálom?

Ako dopadol posledný diel seriálu.


Už ste čítali?